10.09

Nowa wersja planu

Trwają pracą nad nową wersją planu. „Odgrażałem” się już ponad dwa lata temu, że będzie nowa wersja (ostatnia oficjalna aktualizacja pochodzi z 1 sierpnia 2003 roku), ale dopiero teraz przy wydatnej pomocy brata będzie „cacuszko” :-)

Otóż, plan będzie oparty na API Google Maps (cała sztuka polega na dopasowaniu skal i rozgryzieniu skryptów) oraz wewnętrznej bazie danych (tu również sporo roboty). Informatory nie będą odsyłały do sekcji planu, lecz do znacznika na planie, przy którym będzie chmurka z informacją oraz opcjonalnie zdjęciem lub odnośnikiem. Nie zabraknie dodatków z różnymi gadżetami – np. miarka odległości. Poza tym będzie aktualizacja rysunku planu i nowa szata graficzna serwisu.

Póki co prace trwają. Na razie jest to tzw. wersja „Alfa” :-) (jeszcze bez kompletnej bazy danych), niedostępna dla ludu pracującego miast i wsi.

tak będzie wyglądał plan

O postępie prac będę informował.

2 thoughts on “Nowa wersja planu

  1. szaran

    Oparcie planu o API Google’a jest IMO chyba najlepszym rozwiązaniem. Z racji tego że ostatnio pojawiła się tam nawet możliwość wyszukiwania czyni z niego sympatyczną maszynę wyszukiwawczo-poznawczą :>

  2. MB Autor wpisu

    Tak, Gógl jest niesamowity, że aż czasem niebezpieczny. Nie wiem czy lada moment będzie wiedział o nas więcej niż CBA z bazą ZUS ;)

    Pojawiają się już jednak inne zabawki. Na przykład plan Poznania.
    Ale jeśli chodzi o ambitniejszą zabawę i dopasowywanie po swojemu to Google Maps / Earth rządzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Żeby wysłać wiadomość,  trzeba rozwiązać łamigłówkę: