16.10

Prace nad planem (1)

Powoli, acz systematycznie prace nad planem trwają.

Jest już nowa strona główna (zarówno pod domeną .org i .pl). Umieściłem (w końcu) namiastkę mapy powiatu i okolic. Na razie jest to „flashowa” prezentacja z wykorzystaniem Zoomify. W przyszłości będzie oczywiście połączona z planem miasta na „silniku” Google Maps API.

Oto krótki filmik pokazujący jak działa plan:

Jakość pozostawia wiele do życzenia, więc opiszę co mniej więcej widać :)

  • Początkowo widać jeden z poziomów wyświetlania mapy (na razie są to testowe grafiki na poszczególnych poziomach)
  • „Oddalam się” na większy „zoom” (wg terminologii tej wersji API Google’a) i wyjeżdżam poza obszar opracowania; widoczna jest mapa znana z Google Maps. Mapy są dopasowane.
  • Wracam do Starachowic. Powiększam fragment plany za pomocą dodatkowego narzędzia do skalowania.
  • Powiększam [+] dostępnym w kontrolkach Google Maps
  • Wybieram z menu „informator publiczny”. Wyszukuję Urząd Miasta. Klikam i na planie pojawia się chmurka z informacją.
  • Wybieram z menu „dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze”. Pierwszy jest wpis o Wielkim Piecu. Klikam na link. Na planie pojawia się chmurka ze zdjęciem (które jak się kliknie pojawi się na całym ekranie tzw. lightbox).
  • Wybieram z menu „turystykę i wypoczynek”. Znajduję sobie szlak. Klikam, pojawia się nowa, niezależna od narysowanej na planie, linia szlaku. Przybliżam jak to widać w powiększeniu.
  • Wybieram z menu „komunikację publiczną”, a następnie wykaz linii, linię np. 2 i jeden z wyświetlonych przystanków na tej linii. Klikam. Na planie pojawia się ikona przystanku i chmurka informacyjna. W chmurce wyświetlają się numery linii autobusowych, po ich kliknięciu pojawi się nowe okno ze strony Starachowickiego MZK z danym rozkładem jazdy. Robię kilka prób, również z wyborem przystanku w przeciwnym kierunku. Oczywiście, w menu będzie kilka opcji wyboru przystanku (bezpośredni wybór przystanku, ulicy, słów kluczowych).
  • Przejście do strony głównej i pustej strony z logo serwisu.

Nie pokazałem wyszukiwani i wyboru ulic. Ulice są już wprowadzone do bazy danych, ale nagrywając zapomniałem wejść do działu ulic :)

Co się odwlecze to nie uciecze, więc będzie jak znalazł w następnym odcinku.

PS. Może ktoś z czytających wie jak zrobić filmik „z pulpitu” lepszej jakości? Robiłem to za pomocą CamStudio. Powyższy filmik zajął mi ok 70 MB (.avi), a po wysłaniu na YouTube stracił sporo z czytelności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Żeby wysłać wiadomość,  trzeba rozwiązać łamigłówkę: